Hirdetés
Hirdetés

Wanted Podcast #24 // David Byrne-ről Szőnyei Tamással

A könnyűzene történetének egyik nagyhatású figurája David Byrne, a Talking Heads alapítója, aki pályafutása második szakaszában szólóelőadóként alkotott. A New York-i art punk egyik kulcsfigurája volt, ő volt az egyik első nyugati dalszerző, aki afrikai és dél-amerikai zenei hatásokat épített be a zenéjébe, ráadásul különös, kísérletező módon. American Utopia című legutóbbi koncertműsorából egy másik jelentős alkotó, Spike Lee rendező készített filmet. Mindezekről egy ugyancsak fontos személyiséggel, a magyar zenei újságírás egyik meghatározó alakjával, Szőnyei Tamással beszélgettünk.

Hirdetés

A műsort az alábbi platformokon tudjátok elérni: anchor.fm

Az 1995-ben indult és egészen 2002 májusáig üzemelő Wanted magazin a magyar könnyűzenetörténet sok szempontból formabontó médiaterméke. A maga idejében kicsit ki is lógott a sorból, mind megjelenésével, mind zenei-kulturális tartalmával. A lap idén lenne 25 éves, ez alkalomból a volt szerkesztőségi tagok több eseményt is terveznek: ennek első ünnepi etapja, hogy a lap néhány egykori szerzője podcast-sorozatot indított.

Bemutatkozó epizódjukban Lovasi Andrással beszélgettek a zeneipar válságáról, aztán Turán Eszterrel filmrendezővel tekintették át a Beastie Boys pályafutását a nemrég bemutatott dokumentumfilm tükrében, a Black Lives Matter mozgalom popkulturális vonatkozásait elemezték Csepelyi Adrienn társaságában, majd Najmányi Lászlóra emlékeztek egy rendkívüli Wanted-értekezlet keretében, Uj Péter és Vályi Gábor közreműködésével. Aztán Demeter Szilárddal interjúztak a hazai zeneipar válságáról és a bevezetésre váró zeneipari programról, Dávid Kornél kosárlabdázóval a The Last Dance című Michael Jordan-dokumentumfilmet értelmezték, majd Pritz Péter volt a Wanted Podcast vendége, akivel Bukowski-fordításairól és legutóbbi munkájáról, az LSD gyerekeknek című Flea-önéletrajzról dumáltak. Beszélgettek Lobenwein Norberttel a kormány zeneipar-támogató csomagjáról és a raktárkoncertekről, majd Vigh Annával és Erdős Vikkivel az elmúlt húsz év női popsztárjairól, különös tekintettel Britney Spearsre. Vendégük volt Zsendovits Ábel, a Szimpla tulajdonosa, akivel a Bulinegyed-kérdést járták körbe, Gerendai Károly, akivel születésnapi életútinterjút készítettek, valamint a Dalfutár alkotói Hajós András és Jeli András. Dénes Ferenc sportközgazdásszal a modern foci színéről és visszájáról beszélgettek, a stand-upos Janklovics Péterrel eddigi pályáját tekintették át, Szabó Benedekkel pedig többek közt a Galaxisok új lemezéről beszélgettek. A Holy Duck-blog alapítójával, Mengyán Eszterrel a slow fashiont és az ökodivatot fejtették meg, Lakner Zoltánnal az amerikai választásokat vezették fel Prieger Zsolttal pedig a Clashtől a pápig íveltek. Varró Attilával Sean Connery életművét tekintették át, Dezső Andrással a szerző Magyar kóla című könyvéről beszélgették, Szily Lászlóval pedig megünnepelték Maradona 60. születésnapját (ám mire az adás megjelent, a műsor szomorú apropót kapott). A legutóbbi két alkalommal Nyáry Krisztiánnal beszélgettek mindenről, ami irodalom, majd Henri Gonzóval és Fekete Giorgio-val társalogtak a fiatal hazai zenészek életéről.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

38,929KedvelőTetszik
3,063KövetőKövetés
3,660FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

LÁNGOLÓ PROGRAMOK

LÁNGOLÓ PREMIEREK

DALMEGOSZTÁS

Lemezkritikák

Beszámolók