Hirdetés

Szól, ahogy kell – Kipróbáltuk a Google Pixel Buds Pro 2 fülhallgatóját

A Pixel 9 Pro tesztemben már leírtam, hogy milyen érzések fogtak el, amikor kiderült, hogy újra lesz hivatalosan is, teljes támogatással Google okostelefon Magyarországon. Viszont az amerikai techóriás nem csak ezzel jött be az országba, hanem hozta magával a Pixel 3 okosórát, illetve a Pixel Buds fülhallgatókat is. Utóbbiból kettő van, ugyanis itthon is lehet már kapni a A-Series füleseket, illetve a szeptemberben bemutatott Pixel Buds Pro 2 is megvásárolható hivatalosan, mi pedig ezt le is teszteltük.

Ahogy a Google az Androidot elképzeli


Aki megveszi a Pixel Buds Pro 2-t, ugyanazt a csomagolást kapja, mint a telefonnál, illetve a többi google-ös terméknél. Itt is újrahasznosított papír van, minimál dizájn, de valójában nem is kell több. Manapság szinte minden cég mondogatja, hogy ökotudatos a csomagolás, de a Google cuccainál lehet ezt kinézetre a leginkább észrevenni. A dobozban van némi dokumentáció, négy méretű gumiharang, valamint a fülhallgató a tokjában.

Pici kavicsok

Maga a két kis bab követi a Google jelenlegi csiszolt kavicsos dizájnját, ami ismerős lehet az órából is. Persze ez csak az a része, ami kívül van a fülön, és lehet piszkálni, mert a lényeg ugye megy bele nagyrészt a fülkagylóba. Ez nem sokban különbözik ránézésre a többi gyártótól, de valamiért az én amúgy ilyeneket annyira nem szerető fülembe is rendben beleszorult az alapból rajta lévő gumiharanggal, és kényelmes is volt akár órákig tartó viselésnél is. A fülbe helyezésnél ráadásul kapunk szoftveres útmutatót, ha akarjuk, úgyhogy szinte bárki megtalálja a magának való harangot és pozíciót.

Zaj nélkül

Beüzemelés után a fülhallgató először lefrissíttette magát, majd azonnal be is kapcsolt az aktív zajszűrés (ANC), ami például vonatút alatt kiválóan működött. A passzív zajszűrés is rendben volt, de egyik utazásom alatt sem volt annyira zajos a környezet, hogy hardcore-módban teszteljem. A BKV-n már más, de itt is rendben tompította a nem kívánt hangokat, és a hangminőségen sem rontott úgy, ahogy vártam volna. Utazás közben mondjuk ne várjon senki hifi-hangzást, de nem is erre találták ki. Akinek amúgy az kell, bekapcsolhatja az adaptív hangot, ami átereszti a környezet zajait, ha például beszélnek az emberhez, de ezt én gyakorlatilag soha nem használom, mert idegesít zenehallgatás közben. Aki akarja, a hangszínt is állítgathatja, sőt, térbeli hangot is kaphat, ahol például a kompatibilis zene az alapján változik, ahogy az ember a fejét forgatja, magyarán szimulálja a koncerttermet.

Szól, jól

A hangzásra semmi panaszom nem lehet, pedig még a számítógépem is egy olyan Pro-Ject Pre Box S2 Digital (2023) DAC-hoz kapcsolódik, amin nagyfelbontással hallgatom Tidalről a zenét, szóval kényes vagyok rá. De a Google fülhallgatója remekül, teljesen kiegyensúlyozottan szólt, bármilyen műfajt is tettem be.

Alapvetően amúgy a Pixel Buds Pro 2 mindent tud, ami elvárható ezen a szinten. A zajszűrésről már beszéltünk, de emellett ellenáll az izzadságnak, fröccsenő víznek, ha kivesszük a fülünkből, leáll a lejátszás, érintésvezérelve lehet irányítani, vezetékmentesen tölteni. Ráadásul, ha a pici cucc elgurul, akkor telefon segítségével meg lehet keresni. Ez akkor is igaz, ha a fülesek a tokban vannak, ugyanis azon is van egy hangszóró, ami megszólal, ha keressük, illetve ha töltőre dugjuk.

MI is

Nagy büszkesége a fülesnek a Tensor A1 chip, ami egyrészt az aktív zajszűrést kezeli, illetve felkészítette az eszközt a Google mesterséges intelligenciájára. A pár hete magyarul is elérhető Gemini Live-ot viszont sajnos nem tudtam csupán a füles segítségével életre kelteni, de ez lehet amiatt van, mert a teljes leváltásra váró Google Asszisztensnek is tudnia kellene magyarul, de az még nem képes erre (lehet már nem is fog, lévén a Gemini Live már tud). Ha viszont ez is aktiválódik, akkor anyanyelvünkön is vígan el lehet beszélgetni a néha azért még tört magyarul kommunikáló virtuális asszisztenssel. Angolul mindez már most megy simán, a Google pedig szinte naponta jelent be Gemini AI integrációkat, fejlesztéseket, szóval sosem maradunk újdonság nélkül. Sokan erre azt mondják, hogy nincs kész a termék, de az olyan frissítésfreakeknek, mint én vagyok, ez igazi manna.

Még nagyobb csend

És hát természetesen telefonhívást is lehet vele intézni, és ennél van egy kifejezetten Pixelre szabott funkció, ami csak a Google saját telefonjával kompatibilis, mégpedig az, hogy nem csak nálunk csökkenti a zajt, hanem annál az embernél is, akivel éppen társalgunk. Ez picit olyan, mintha a hívott fél valami néma szobában ülne, de végül is ez lenne az értelme ennek a dolognak, még ha szokatlan is a nagy kuka csend a vonal másik végén.

Ha mindenáron hibát keresünk, akkor arra lehetne panaszkodni, hogy a Pixel Buds Pro 2 nem képes az AptX HD-re, ami veszteségmentes zenetovábbítást tudna, de már említettem, hogy egy ilyen fülhallgató általában nem arra való, hogy nagy felbontásban hallgassunk zenét, hanem inkább arra, hogy út közben, munka közben is élvezhető legyen az, ami belőle szól, ezt pedig maradéktalanul teljesíti a fülhallgató.

A Pixel Buds Pro 2 egy kiváló ajánlat a Google-tól, amely csupa olyan funkcióval rendelkezik, amely elvárt ezen a szinten, de simán hozza is. Kényelmes kialakítása, jó zajszűrése és tisztességes hangminősége vonzó választássá teheti. A Pixel telefonokkal való zökkenőmentes integrációja és az olyan egyedi funkciók, mint a Tiszta Hívás és a Google AI támogatása, további előnyöket kínálnak, és izgalmas jövőt festenek le. Habár az AptX HD hiánya csalódást okozhat néhány audiofilnek, a Pixel Buds Pro 2 általános teljesítménye tagadhatatlanul kiváló. Akár Google-rajongó valaki, akár egyszerűen csak egy remek vezeték nélküli fülhallgatót keres az ember, a Pixel Buds Pro 2 mindenképpen megfontolandó lehet.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

39,153KedvelőTetszik
3,112KövetőKövetés
5,210FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Tesztek