Hirdetés
Hirdetés

Synthwave, néhol posztrock – Premieren a The Blind Siberian új dala

Neon Pages címmel jön december 22-én a nyíregyházi székhelyű The Blind Siberian második EP-je.

Hirdetés

A 2019-ben debütált formáció tagjai Szász Tamás (gitár, dob, szintetizátor) és Rácz Zoltán (szintetizátor, effektek) az előző anyaghoz, a Prologue-hoz képest pozitívabb hangvételű, és inkább a 80-s évek zenei világát idéző EP-t készített. A kislemezen négy szám található és a zenekar mindegyik dalhoz visualiser-t készített.

„Szeretjük az angolszász popkultúrát, azon belül is kifejezetten a 80-s, 90-s éveket, ami most egyébként trendinek is nevezhető. Amúgy mi eléggé geek-ek vagyunk, így a 80-s években készült filmek pl. az Alien vagy a The Thing a kedvenceink között szerepelnek, annak ellenére is, hogy a mai szemnek sok esetben már kicsit lassúnak tűnhetnek.”

Az új EP-ről a Lángolón debütál az első dal, a Centuria:

„A Battlestar galactica című sci-fi sorozatban a cylonok egyik típusai a centúriók, akik tulajdonképpen gépkatonák. Megtetszett a név és ebből képeztünk városnevet, ami egyrészt sugallja, hogy ez a város egykor központi szerepet töltött be, másrészt ad egy baljós hangzást a helynek.”

A dal:

December 22-én pedig jön a teljes anyag, és minden a csapatról.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

39,151KedvelőTetszik
3,159KövetőKövetés
7,270FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

LÁNGOLÓ PROGRAMOK

LÁNGOLÓ PREMIEREK

DALMEGOSZTÁS

Lemezkritikák

Beszámolók