Hirdetés

Kipróbáltuk a telefont, amivel az olimpikonok szórakozhatnak

A Samsung az párizsi olimpiai játékok egyik főtámogatója, és idén minden egyes versenyző, akinek sikerült olimpiai kvótát szereznie, gazdagodott egy Samsung Galaxy Z Flip 6 készülékkel. De nem csak ezt, hanem a Galaxy Z-család másik tagját, a Fold 6 telefont is kipróbáltuk.


Nem véletlenül lett az a cím, hogy ezzel a készülékkel szórakoznak a versenyzők, mert a Flip 6 készüléket ha egy szóval szeretném jellemezni, az a szórakoztató. A fair play jegyében kénytelen vagyok azzal kezdeni, hogy elfogult vagyok a Flip telefonokkal szemben. Az első verziónál szkeptikus voltam, aztán a teszt alatt úgy meggyőzött, mint kevés telefon szokott, ez pedig azóta is tart. Praktikus, mert elfér a zsebemben (nem, nem vastag), mert úgy segít a mobilfüggőségemen, hogy nem kellett feladnom semmit (a felesleges doomscrollozást és a céltalan böngészést adtam fel, e-mailekre, üzenetekre, minden másra ugyanúgy jó az első képernyő), könnyű és jó vele fotózni (az amerikai videóink például mind telefonon készültek, és baromi kényelmes, hogy nem kell állvány vagy tartó), sőt még dolgozni is, és tényleg azt gondolom, hogy ez az a formátum, ami számomra tökéletes.

Szórakoztatás új szintje

Na de az én preferenciám mellett legyen azért rendes, kevésbé elfogult teszt is, amit kezdjünk akkor a Galaxy Z Flip 6 telefonnal. Nem állítom, hogy a tavalyi szériához képest külsőségekben nagyon látványos a változás, azonban a háttérben észrevehető, hogy sokat dolgoztak rajta. Sokkal jobb az akkumulátorideje, ami annak köszönhető, hogy egyrészt 4000 mAh akkumulátort kapott, másrészt nyilván szoftveresen is javítottak az optimalizáláson. Szintén kézzel fogható vagy érezhető, hogy míg a korábbi széria készülékei melegedtek ha mondjuk valami grafikailag erőteljesebb játékba kezdett az ember, vagy sokat videózott, most azonban a párakamrás hűtés ezt sokkal jobban kezeli. Plusz azt se felejtsük el, hogy megkapta ugyanazt a processzort, mint ami a Galaxy S24 Ultrában is megtalálható, ami szintén elősegíti, hogy tényleg ne legyen olyan, amit ne lehetne ezzel a készülékkel megcsinálni. Sokkal zökkenőmentesebb, gyorsabb és jobb lett a készülék.

Régi függőségtől szabadított meg a Samsung kinyitható telefonja

Ami viszont igazán érezhetően látványos javulás, az a fotózásban és videózásban tettenérhető, és ez már csak azért is izgalmas, mert az egész eszköz akkor kezd el igazán élni, ha tartalomgyárásta használja az ember. Kifejezetten alkalmas videókészítésre, ahogyan eddig is mindig kiemeltük, hiszen egyrészt több helyzetben is fixen lehet rögzíteni a kamerát mindenfajta kiegészítő nélkül, és kézből is sokkal nagyobb magabiztosággal lehet stabil videókat felvenni, mint egy hagyományos, nem összezárható készülékkel. Na ez egészült ki most az automatikus zommal. Ennek az a lényege, hogy a videó témájához automatikusan módosítja a zoom-ot, azaz ha az alanyunk ide-oda mozog is, nem csak a fókusz, de a zoom is követi. Akik fotózni szeretnek, azoknak jó hír, hogy már képes HDR-ben rögzíteni, és persze itt is élvezhető az S24-nél már bemutatott ultra slo-mo, vagyis elég rányomni a videóra, és az a kívánt részt automatikusan belassítja. Az előlapon pedig a leglátványosabb újítás, hogy lehetőség van rá, hogy élőben dinamikusan változzon az időjárásnak megfelelően a borítókép, már ha nem végig dögmeleg lett volna az időjárás a teszt alatt, ami nem annyira látványos mintha hirtelen behavazódott volna a felhasznált fotó.

A mesterséges intelligencia kora

Idén januárban San Joseban a Samsung bejelentette, hogy a telefonok következő nagy mérföldköve az lesz, hogy a mesterséges intelligencia jóval egyszerűbbé és szórakoztatóbbá teszi a mindennapi életet. Még csak a felszínt kapargatjuk, hogy mégis mi mindenre lehet az MI-t használni, de már most kijelenthető, hogy a Samsung teljesen új szintre emelte a szórakoztatás fogalmát. Jó, nyilván az elsődleges szempont nem ez, hanem a produktivitás növelése, csak közben kiderült, hogy ez kifejezetten szórakoztató. A hangjegyzetek azonnal szöveggé alakítása és kivonatolása egyrészt rengeteget segít angol nyelvű interjúknál már most. A tolmács funkció valószínűleg az utóbbi évek leghasznosabb szoftveres fejlesztése, ami mobilba került. Főleg a kétkijelzős megoldással, amelyben gyakorlatilag felíratozza a élőbeszédet a tárgyalópartnernek és nekünk.

De vannak azok az újítások, amelyek ugyan a produktivitást segítik, de felettéb szórakoztatóak is. Már nem csak chat üzeneteket, hanem akár e-maileket, meghívókat, hivatalos szövegeket is segít megírni a generatív mesterséges intelligencia, és ehhez nem kell másik programot használni. Érdemes azt kipróbálni, és a chatüzenetedet átformáltatni professzionális, vagy éppen laza szövegezéssé, és úgy elküldeni az ismerősöknek, de végre a munkahelyi e-mailekre is egyszerűbb professzionálisabb megfogalmazásban válaszolni, akár idegen nyelven is. Tovább egyszerűsődik a képgenerálás is, az elkészült fotókra akár oda lehet rajzolni, hogy mit szeretnénk, mi most állandó modellünkre, Nudlira adtunk egy kardigánt, amit ő sosem venne fel, illetve egy szemüveget, amit szintén utálna.

Mi jól szórakoztunk, és Nudli lelki békéje sem sérült a felvételek elkészítése közben. De az igazán nagy segítség, az a beépített Google Gemini, ami tulajdonképpen mindenhez, amit csak csinálunk a készüléken, segítséget adhat. Sokkal fejlettebb, gyorsabb, sokrétűbb és egyszerűbb mint a korábbi asszisztens, vagy akár Siri az Apple készülékeken.

A Galaxy Z Fold 6 kívülről is megváltozott

Idén a Fold-széria változott a legtöbbet kialakításban, az első kijelző szélesebb lett, a Z Fold 6 összességében vékonyabb, mint az elődjei, igaz még mindig nem annyira vékony, mint a konkurencia készüléke. Amiben pedig belül változott, hogy látványosabban jobb a kamera, és a mesterséges intelligencia nem csak a fotózásban segít, de olyan szórakoztató dolgokra is képes, mint hogy mondjuk vízfestékrajzot vagy rajzfilmkaraktert csinál egy szelfinkből. Nem állítom, hogy bárki csak emiatt vesz majd ilyen készüléket, de annak idején azt se gondoltam, hogy emberek majd valaha a virtuális avatarjaikkal kívánnak egymásnak boldog születésnapot.

Az előbb már felsorolt mesterséges intelligencia fícsörökkel, és azzal, hogy sokkal erősebb is lett, elgondolkodtató, hogy egyáltalán kell-e mellé laptop vagy tablet. S Pennel kiegészülve tökéletesen kiváltja például utazáskor a gépet, ráadásul nyitott állapotban egy bluetooth billentyűzettel klasszikus munkaállomás is lehet, igaz itt pont a hajthatóságot nem lehet kihasználni, de tény, hogy jól kitámasztva olyan érzése lesz az embernek, mintha egy kistáskában elférő munkaállomása lenne. Sőt, hajlított állapotban lehet nevetségesen néz ki, minilaptopként, de egyáltalán nem nehéz rajta gépelni, ha cikket nem is, de emaileket minden további nélkül meg lehet válaszolni.

Bár elvileg a többség szerint üzletember telefon, de az igazság az, hogy a teszt alatt nekem inkább az lett a benyomásom, hogy olyanoknak jó választás, akik heavy userek, sokat nyomkodják a telefonjukat, és az a fő eszközük, akár játékra és sorozatok, filmek nézésére is azt használják. Nekik viszont egy totálisan új világ nyílhat ki egy ilyen telefonnal, hiszen jóval ritkábban kell elővenniük a laptopot, és a kihajthatóságnak hála a böngészés, játék vagy médiafogyasztás is sokkal élvezetesebb. Aki pedig úgy érui, hogy ADHD-s, annak meg maga lesz az álom ez a készülék az osztott képernyős móddal, ahol több ablakot is tud egyszerre megjeleníteni, és mindegyik teljesen élvezhető és jól kezelhető méretű marad.

Az vitathatatlan, hogy a kinyitható telefonok világában még mindig a Samsung a töri az utat. Hogy ezt milyen jól csinálják, azt az is bizonyítja, hogy egyre több versenytársuk akad ezen a piacon, ennek a nyertesei nyilván a felhasználók lesznek, mert a kinyitható telefonok koncepciója bizonyított, így egyre többen ruháznak be ilyen készülékbe. Az ára még mindig nem olcsó, ez a Fold esetében 829 990 forintos kezdőárat jelent, amire szívroham helyett érdemes úgy tekinteni, mintha egyszerre venne az ember csúcstelefont és egy csúcstabletet is. A Flip pedig 499 990 forinttól indul, amire pedig érdemes úgy nézni, hogy az S24+ árával vetekszik, vagyis az Ultra árától elmarad.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

39,097KedvelőTetszik
3,068KövetőKövetés
4,950FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Tesztek