Hirdetés

Masszív, minden tekintetben – Kipróbáltuk a Samsung Galaxy Watch Ultra okosórát

A Samsung Galaxy Watch Ultra már az előzetes bemutatón is lenyűgözött méretével. Bevallom, elsőre kicsit ijesztőnek tűnt, de a mostani tesztidőszak alatt hamar megszoktam. A 47 mm-es átmérőjű titán tokozással ellátott óra kétségtelenül nagydarab, és a vékony csuklójúaknak valószínűleg nem ez lesz a legjobb választás. Az én vastag csuklómon viszont kifejezetten jól mutatott, és ugyan valóban nem könnyű, de azért nem durrantak be az izmaim a karomat emelgetve.


Kör a négyzetben

A négyzetes formavilág elsőre szokatlan lehet azok számára, akik a Galaxy Watch óráktól a hagyományos kerek óratestet várják, a Samsung azonban ügyesen oldotta meg a dizájnt: a tokba egy rendkívül szép megjelenítésű, 1,5 hüvelykes, kör alakú AMOLED kijelző került, amely még erős napfényben is kristálytisztán látható. A 480×480 pixel felbontású kijelzőt zafírkristály védi a karcolásoktól, így biztosak lehetünk benne, hogy ez az óra bírja majd a strapát. A teszt alatt legalábbis bírta, de minden bizonnyal tovább is fogja, pláne, hogy van lünetta is, ami védi a kijelzőt, bár nem forgatható. Arra marad a Galaxy Watch6 Classic. Van viszont három gomb, középen koronával, amit akár tekergetni is lehetne, de nem lehet, ez amolyan dedikált sportgomb lett inkább.

Amúgy a kijelzője még kitérek egy kicsit, ugyanis az valóban kiváló. Ugyan a 47 milliméteres Watch6 Classic-om sem panaszkodhat, de mikor beállítottam az Ultrát, rendesen meglepő volt a minőségi ugrás, illetve az, hogy az öregedő szemeimmel sem volt probléma, hogy elolvassam mi van éppen kiírva. És ugyan nem képernyő, de a rezgő jelzés is olyan elegánsra sikerült alapértelmezetten, hogy rögtön azt lestem, hogyan csinálhatom ezt meg a régebbi órámon, miután visszaküldtem a tesztkészüléket.

Google-re Samsung ruhát

A Samsung Galaxy Watch Ultra a Google Wear OS 5 operációs rendszerével jött ki, amelyet a Samsung a saját One UI Watch 6 felületével egészített ki. Ez a kombináció a legjobbat hozza ki mindkét világból: a Google szolgáltatásait, mint például a Google Pay, a Google Assistant és a Google Térkép, ötvözi a Samsung saját fejlesztéseivel, mint például a Samsung Health, ami részletesen nyomon követi a fizikai aktivitásunkat és az alvásunkat.

Az órára egyébiránt rengeteg alkalmazás tölthető le a Google Play Áruházból, így mindenki testre szabhatja a saját igényei szerint, de például saját óralapból is jó nagy a választék. És természetesen a beépített NFC segítségével érintésmentesen fizethetünk, a hangvezérlésnek köszönhetően pedig anélkül intézhetjük a teendőinket, hogy a telefonunkhoz kellene nyúlnunk. Magyarul utóbbi egyelőre nem érhető el, de mi nyelvünkön értő MI-t ígéri a Samsung és a Google is.

Gyűlöletből szeretet – Kipróbáltuk a Samsung új fülhallgatóit

Csuklón lévő orvosi tanácsadó

A Galaxy Watch Ultrában van egy úgynevezett BioActive szenzor is. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy az óra pontosabb adatokat gyűjtsön a testösszetételünkről, a szívritmusunkról és a stressz-szintünkről. És természetesen nem hiányozhat ebből sem az EKG illetve a vérnyomásmérő, amik viszont csak Samsung Galaxy telefonokkal működnek együtt. Ráadásul itt már van pitvarfibrilláció-figyelő is, de ezekkel kapcsolatban azt fontos kiemelni, hogy a funkciók illetve a mérési adatok inkább iránymutatóak csak, mivel maga az óra nem orvosi eszköz. De ettől függetlenül az mindenképpen megállja a helyét, hogy ezeknek a szenzoroknak köszönhetően Galaxy Watch Ultrára még jobban illik, hogy nem csak egy okosóra, hanem személyre szabott egészségügyi tanácsadó is egyben.

Ezzel mondjuk nálam, gyakorló hipochondernél óvatosan kell bánni, de a teszt alatt semmi olyat nem mondott az óra, ami miatt azonnal rohantam volna az orvoshoz. Még a véroxigénemet sem mérte gyanúsan alacsonyabbra, mint egy korábbi órám, amit emiatt az alváshoz inkább nem is viseltem. Az Ultrával már nyugodtan aludtam, még akkor is, ha a mérete miatt kicsit tovább kellett szoknom, hogy a karomon van. Azért persze reggel azt írta, aludhattam volna jobban is, de minden nem lehet tökéletes, majd javítok ezen.

Csuklón lévő edzési tanácsadó

Természetesen a Samsung Galaxy Watch Ultra igazi sportóra is. A több mint 100 sportmódnak köszönhetően szinte bármilyen aktivitásunkat nyomon követhetjük, legyen szó futásról, úszásról, kerékpározásról, túrázásról, vagy akár jógáról. Az óra automatikusan felismeri a mozgásformát, így nem kell manuálisan beállítanunk az edzés kezdetét. Nálam legalábbis a sétát elég gyorsan aktiválta, a beépített GPS segítségével pedig pontosan le tudtam mérni a megtett távolságot, a sebességet és az elégetett kalóriákat. Ahogy ez amúgy el is várható egy ilyen készüléktől.

A pulzusmérő folyamatosan figyeli a szívritmusunkat, így optimalizálhatjuk is az edzés intenzitását. Az edzésadatokat a Samsung Health alkalmazásban részletesen ki is lehet elemezni, nyomon lehet követni a fejlődést.

Az óra 5 ATM vízállósági besorolással rendelkezik, így akár 50 méteres mélységig is használható, szóval úszni is bátran lehet vele.

Bírja

Az akkumulátor üzemideje a Samsung többi okosórájához képest jóval többet bír. Normál használat mellett akár három napig is kibírja egyetlen töltéssel, ami kifejezetten jónak mondható ebben a kategóriában. Intenzív használat mellett, például folyamatos GPS követéssel, ez az idő természetesen lerövidül, de még így is kényelmesen kibír egy teljes napot. Egyébként az óra csak LTE verzióban kapható, így esim-mel is lehet használni, de természetesen ez nem kötelező.

A duci óra amúgy duci dobozban érkezett, a szíjat is külön kellett rászerelni. Illetve kapunk még hozzá egy usb-c – usb-c töltőkábelt, adapter nélkül. És ha már itt tartunk, a merev óraházhoz csatlakozás miatt a már meglévő samsungos vezeték nélküli töltőmmel nem sikerült töltenem, csak úgy, ha levettem róla a szíjat. Kényelmetlen kicsit, de mivel pillanatok alatt leszedhető a szíj, így nem sírtam miatta túlzottan. Masszív óra na, -nem győzöm hangsúlyozni- minden tekintetben.

Ahogy az elején is írtam, a Samsung Galaxy Watch Ultra nem való mindenkinek. Vékony csuklón kifejezetten furán mutat, de nekem tökéletes, ráadásul a szíjat sem kell az utolsó lyukba csatolnom, ahogy például a Watch6 Classic órámnál. Aki viszont egy androidos, mindent bele órát szeretne, annak ez a készülék maga a tökély. És hát persze jobb, ha az embernek Samsung Galaxy telefonja is van hozzá, mert a teljes tudását azzal képes csak megmutatni. De azzal nagyon.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

39,119KedvelőTetszik
3,099KövetőKövetés
5,060FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Tesztek