Hirdetés
Hirdetés

McDonald’s Budapest Open Mic Podcast – Hiphop50 #8 // BUSA PISTA

A McDonald’s Budapest Open Mic Podcast nyolcadik adásában Busa Pistával, az Irie Maffiából is ismert rapperrel, beatboxerrel beszélget a műsor házigazdája, Bánkuti Dániel, zeneipari szakértő. Milyen volt a freestyle rap a ‘90-es években?  Hogyan dekódolták a ‘90-es években az Amerikából beszivárgó rap szövegeket és a hozzájuk tartozó kultúrát? Létezik-e ma még street közeg? Popfilter-e beatbox-nál a száj eltakarása? Mi köze van Magyarország első valóságshow-ja, a Big Brother főcímdalához? Elveszik-e a jelentés, ha idegen nyelven próbálunk szöveget írni? Új formátumot jelentettek-e a ‘90-es évek végén a tehetségkutató műsorok, mint például az ÁSZ vagy a Fila Rap Jam? Szkriptelt műsorok voltak-e ezek egyáltalán vagy együtt nőtt fel a műfaj a hazai pop zenei kultúrával? Hogyan vált a hiphop az élőzenéből gyakorlatilag elektronikus zenei vonallá és lesz-e még visszatérés a soul és motown gyökerekhez? Miért csak zenei trademark-kal ismerhetjük fel a magyar producereket, miért nem ismeri a közönség a nevüket? Culture vulture-e a fehér hiphop? Mi a közös egy jó pszichiáterben és a rap zenében? Kik az új generáció meghatározó alakjai,  vannak-e még szerinte ilyen arcok? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ a McDonald’s Budapest Open Mic Podcast nyolcadik epizódjában!

Hirdetés

BUSA PISTA – Rapper, beatbox előadó, slammer, a Zuboly nevű ethno reggea zenekar, a Mangani 808 nevű hardcore punk zenekar és a nagy sikerű Irie Maffia frontembere – de karrierje során játszott címszerepet is a TÁP Színház Odüsszeisz című rapopera előadásában is. Busa Pista zenei pályafutása és országos ismertsége a ‘90-es évek végén olyan tehetségkutató és gondozó programokkal indult, mint a Geszti Péter vezette ÁSZ című televíziós műsor vagy az Animal Cannibals által szervezett Fila Rap Jam. Ezt követően számos rendkívül sikeres zenei projektben és formációban vett részt, szóló lemezei is szép számmal jelentek meg, indított már saját online freestyle sorozatot, népszerűsítette és színesítette a hiphop kultúrát idehaza és külföldön egyaránt. Hungarian Hiphop History címmel, 35 rapper közreműködésével adott  ki nagyszabású lemezt, amivel mintha tovább vinné az Animal Cannibals hagyományát – ahogy annak idején ő is közreműködött az AC Mindenki vinyl-jén. Egy rendkívül sokszínű előadó, aki a mai napig aktívan tesz a hiphop kultúra színesítéséért.

McDonald’s Budapest Open Mic Podcast – Hiphop50

A Budapest Open Mic podcastjében a magyar hip-hop történetét meghatározó ikonikus alakokkal beszélget műsorvezetőnk, Bánkuti Dániel, zeneipari szakértő. A formátum célja, hogy epizódonként hasonló tematikai egységek mentén ismerjük meg a magyar raptörténetet a nyolcvanas évek kezdeti, lázadó lelkesedésétől a mai hip-hop alkotók tudatos karrierépítéséig és a kortárs online közegben betöltött szerepükig.

Hogy kell elképzelni egy hip-hop partit a Kádár-rendszerben? Kik voltak az első magyar rapperek? Honnan szereztek a nyolcvanas években mintázható alapokat a producerek? Hogy hatott a rendszerváltás a magyar könnyűzenei kultúrára? Hogyan alakították át a szakmát a zenei televíziók és a kilencvenes évek pop-dömpingje? Hogy győzte le a rapet az alternatív zene, és aztán hogy vette vissza népszerűségét? Mitől lehetett egy hip-hop előadó népszerű régen és mitől ma?

Ilyen és hasonló kérdésekre keressünk választ podcastünkben, melynek nem titkolt célja, hogy a hip-hop történetén keresztül mélyebb, az elmúlt negyven évünket érintő társadalmi, kulturális következtetésekig is eljussunk egy személyes hangvételű mélyinterjún keresztül.

A felvételek helyszínét az Intermuzika Hangszerbolt és Podcast Stúdió biztosította.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

39,091KedvelőTetszik
3,066KövetőKövetés
4,940FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

LÁNGOLÓ PROGRAMOK

LÁNGOLÓ PREMIEREK

DALMEGOSZTÁS

Lemezkritikák

Beszámolók