A Polytrip egy 2017-ben alakult zenekar, zenéjüket pedig nem egyszerű meghatározni, de ha annyit mondunk, hogy főbb zenei inspirációit a 90-es évek rock, grunge, funk, pop és metál zenekarai adják, akkor talán közel járunk az igazsághoz. A srácok előző klipjéről, ami egy érdekes együttműködés volt a Sennheiserrel korábban itt írtunk. A mostani dal viszont több szempontból is teljesen másik világba kalauzol el bennünket, nem mellesleg ez a zenekar új felállásának első kép- és hanganyaga egyaránt.
Székely Ádám arról, hogy mi van a zenekarral:
„Szerencsére eseménydús másfél évet tudhatunk a hátunk mögött- Az Elefánt zenekart volt lehetőségünk előzenekarként elkísérni több vidéki állomásra, amit a végén megspékeltünk néhány budapesti koncerttel is. Nagy mérföldkő volt ez nekünk, mert sok olyan vidéki klubba juthattunk el, ahol eddig nem volt lehetőségünk játszani. Emellett persze nem hanyagoltuk az önálló koncerteket sem, illetve régóta érlelődött már egy afféle irányváltás is a zenekarban a szövegek terén, így ennek gyümölcseként 2023 áprilisában megjelent az első magyar nyelvű EP-nk is, közben pedig gőzerővel dolgoztunk a következő, magyar nyelvű nagylemezünkön is. Ekkor jött egy előre nem várt fordulat a banda életében, Vincze Ákos dobossal különváltak útjaink, aki most főként a Hundred Sinsre fókuszál. Mivel volt több lekötött koncertünk is, elég sűrű időszak volt ez, de szerencsére sikerült gyors és kézenfekvő megoldást találnunk, régi barátunk Ámon Balázs, akivel együtt zenéltem anno a Pygmalion nevű formációban, ugrott be kisegíteni minket, ezután pedig nem is volt kérdés, hogy vele folytatjuk tovább a Polytripet.”
Ámon Balázs a tagcseréről:
Ádámmal régen elég sokat zenéltünk együtt és azért az elmúlt években is lejártunk jammelgetni, így ritmusfronton szerintem jó volt az összhang. Szerencsére a számok nem voltak ismeretlenek, mivel én is követtem az együttes munkásságát, jártam koncertekre, így gyakorlatilag a koncert set három-négy próbából össze is állt teljesen. A srácoknak jó néhány ötlete volt már a második lemez dalaihoz, így gyakorlatilag két-három koncert után bele is vetettük magunkat a témák számmá gyúrásába. Az külön tetszik, hogy Dani és Ádám is teljesen szabad kezet ad a témák testre szabásában, sőt igénylik is ezt.
Lugosi Dani hozzátette:
„Balázs nagyon gyorsan megtalálta a helyét a zenekarban és tényleg szinte egyből dalírásba is kezdtünk. Ezen felül Balázs hozott még egy nagy adag új lendületet is a zenekarba, így gyakorlatilag az alkotói művelet ugyanaz maradt, amit eddig követtünk, vagyis valamelyikünk hoz egy-egy témát, versét, vagy riffet, amit aztán elkezdünk közösen Polytripesíteni, így a végeredmény hármunk közös kis gyermeke lesz.”
Székely Ádám a magyar nyelvre váltásról:
„Elsőre valóban úgy tűnhet, hogy az általunk képviselt stíluskavalkádhoz jobban illik az angol nyelv, ugyanakkor régóta motoszkált már a fejünkben, hogyan szólhatna mindez magyarul. Dani elég sok verset is ír magyarul, illetve a szólóprojektje is magyar nyelvű, így adta magát, hogy mi lenne, ha az EP magyar lenne. Ennek a fogadtatása nagyon jó volt a közönség részéről, mi pedig úgy érezzük, hogy ha már ilyen szép nyelvet beszélünk, miért is ne írnánk magyarul a számokat.”
Lugosi Dani:
„Elégedett vagyok az angol szövegekkel is, amit letettünk az asztalra, de úgy érzem, hogy a magyar nyelvvel még kifejezőbbé lehet tenni egy-egy számot, arról nem is beszélve, hogy ehhez a műfajhoz ad egy jó nagy csavart a magyar szöveg. A második albumunkat szeretnénk teljesen magyar nyelven megjelentetni, ez a szám pedig gyakorlatilag az első dal a második lemezről, illetve az első szám, amelyet hárman közösen raktunk össze az új felállással.”
Lugosi Dani az új dalról és klipről:
„A szám arról a hatalmas globális ürességről szól, amiből mindenki szeretne kiemelkedni, de egyben részt venni is. Mindenki tartozni akar mindenhova, ami kicsit azt eredményezi, hogy nem tartozik sehova. Ebből pedig az következik, hogy a megoldás az a kívülállóság lesz, ami a háttérben lapul meg, nem pedig az előtérben, az interneten a pofánkba tolva. Ha mindenki valaki, akkor nincsenek senkik, és ha mindenki király, akkor kiket vezetnek magukon kívül? Ezt a pár kérdést szerettem volna megfogalmazni a számban. Egyéntelen egyenlőtlenség kapuit döngetjük.”
Székely Ádám:
„Az előző klipünkkel annyira meg voltunk elégedve, hogy ugyanaz a stáb dolgozott velünk. A felvételek Bikali Sanyi, míg az utómunka és vágás Mirtse Kori keze munkáját dicséri. Elsőre valamilyen történetcentrikus, konkrét szinopszissal megspékelt klipet képzeltünk el még az első ötleteléskor, viszont a dobosváltás miatt szerettük volna az új formációt megmutatni, így adta magát, hogy egy újabb imidzsklip legyen rólunk. Az érdekessége az a klipnek, hogy olyan snitt nincs is, ahol mindhárman egyszerre játszunk, mindenki külön lett felvéve, és külön kis “színt” kapott a klipben.”