Minden bizonnyal alig van zenekar, aki úgy pótolta egy frontemberét, mint a Prodigy. A brit csapat ugyanis sehogy sem pótolta a 2019-ben elhunyt Keith Flintet. Mi egészen a horvátországi Umagig mentünk, hogy megnézzük, milyen is most a brit zenekar élőben, mert korábban mindig agyondicsértük őket, nem kis mértékben azért, amit Flint művelt a színpadon.
Persze le is lőhettük volna magunknak a poént, hogy megnézünk pár telefonos koncertfelvétel a Youtube-on, mert a (most már csak) duó tavaly jó pár koncertet adott Angliában, de szerencsére nem tettük. Így aztán a Sea Star fesztiválon döbbenhettünk rá, hogy Keith Flint részeinél egész egyszerűen nincs ének, a másik frontember Maxim is csak simán néma marad ilyenkor. Ezt úgy tessék érteni, hogy a Flint szövegelése miatt is ikonikussá vált Firestarter most már instrumentális dal lett élőben, amit a közönség vagy énekel vagy nem. Itt amúgy koncerten Flint jellegzetes táncának sziluettjét vetítik lézerrel a háttérre, szóval ez egyfajta tiszteletadás is halott társuk emlékére. De például a koncertnyitó Breath-ben is már csak Maxim részei vannak vokálisan, ahol Flint volt, ott nincs semmi, és ez így megható is valamennyire.
Persze a meghatottság nem feltétlen visz el egy bulit, és azért valljuk be, Flint kiesése azért erősen kétségessé teszi, hogy a Prodigy ugyanolyan erős-e élőben, mint eddig. Természetesen nem, de a helyzet az, hogy így, egy frontemberrel is az egyik legjobb koncertzenekar maradtak, köszönhetően a daloknak és annak, hogy Maxim egyedül is elég szuggesztív tud lenni a színpadon.
A Prodigy így továbbra is az a csapat, amit gyakorlatilag bármilyen könnyűzenei fesztiválra be lehet dobni, tuti megőrül mindenki rájuk. Ez így volt most az elektronikus Sea Star fesztiválon, és borítékolhatóan így lesz a metálos Nova Rockon is, ahol simán párba állíthatóak lesznek a Slipknottal.
Zeneileg persze az egy szál eddig nem hallott dalon kívül semmi újat nem mutat a zenekar a korábbi fellépésekhez képest. Ha van rendes hangerő, jól szól a színpad, akkor garantált a tombolás. A főnök Liam Howlett továbbra is a billentyűi mögül adja a zenét, a dobos és a gitáros-basszusgitáros pedig pont annyit tesz hozzá, hogy ne tűnjön annyira gépiesnek a buli.
Az umagi Prodigy-koncert után (ami amúgy az első fesztiválfellépése volt a zenekarnak Flint halála óta) simán kijelenthetjük, hogy aki bírta a zenekart, ezután is bírni fogja. Szóval lehet menni rájuk mondjuk Exitre, ha már valami csoda folytán Magyarországra nem hozták el őket sehová idén. Újvidéken ráadásul tuti nem hallatszik majd át semmilyen másik színpad, mint a Sea Staron, hogy kicsit rontsa az összképet, ami azért még így is pozitív.
Milyen amúgy maga a Sea Star fesztivál? Itt elolvashatod:
Nyaralva fesztiválozás vagy fesztiválozva nyaralás – A Sea Star Festivalon jártunk Horvátországban