Hirdetés

Egyedül a hipochondereknek nem jó ötlet a Huawei új okoskarkötője

Még mindig nagy kérdés valószínűleg sok ember számára, hogy okosóra vagy okoskarkötő kell-e neki, esetleg mindkettő vagy egyik sem. A Huawei Band 6 képes ezt a dilemmát egy kicsit könnyebbé tenni. Nem akar túl sokat, és nem is elégszik meg a kevéssel, ezért sokkal jobban meg lehet határozni a célközönségét, mint az eddigi okoskarkötőknek.

Az okoskarkötők mindig is faramuci helyzetben voltak, leginkább úgy festettek, mint a szegény ember okosórái. Kevesebb funkció, alacsonyabb ár, esetlenebb kinézet, miközben az okosórák voltak azok, amik mindent tudnak, amit egy okoskarkötő nem, és ezen kívül még egy csomó újítást, meg sokkal jobban is néznek ki.

A Huawei Band 6 nem akar okosóra lenni

Nyilván vannak olyan alapfunkciók, amik így is, úgy is elvárhatóak egy ilyen típusú okoseszköztől, és az lenne a furcsa, ha mondjuk nem értesítene hívásokról vagy fontosabb üzenetekről, de a hangsúly sokkal inkább eltolódott a sport és egészség funkciók irányába, és ez kifejezetten jót tett neki. Egészen egyszerűen leegyszerűsödött a cikk elején említett kérdéskör azzal kapcsolatban, hogy kinek milyen eszközre van szüksége:

  • mindkettőre senkinek
  • okosórára annak, aki azt szeretné elérni, hogy kevesebbszer nyúljon a telefonjához
  • okoskarkötőre pedig annak, aki több infót szeretne az egészségéről, és/vagy sokat sportol
  • és egyik sem való azoknak, akik képesek ráparázni arra, ha valami miatt jelez az eszköz.

Az okoseszközök egészségelemzése vagy az alvásmonitorozás egyre jobbá válik, de azért még mindig nem váltanak ki egy orvostechnikai eszközt vagy éppen magát az orvosi vizsgálatokat. Ezért iránymutatónak ugyan nagyon jók, de aki hajlamos arra, hogy amiatt legyen magas a pulzusa, mert rosszul tette fel az órát, és emiatt nem pontosan mérte a véroxigénszintet, vagy attól lesz stresszes, mert nem tudja, mitől ébredhetett fel az éjszaka közepén, és miért nem emlékszik erre, annak nagyon alaposan fel kell készülnie az életre egy ilyen eszközzel.

Egészség és sport

Beépített edzések, sportok felismerése és több olyan funkció is található benne, amivel az egészségi állapotról lehet átfogóbb képet kapni, vagy ahogyan a Huawei hívja, ez nem más, mint

proaktív egészségmenedzsment a csuklón.

A kicsit az álláshirdetésekre hajazó megnevezés lényege, hogy aki akar tenni az egészségéért, annak ez a karkötő minden létező segítséget megad hozzá. Nemcsak arról van szó, hogy kiírja, a viselője hány lépést tett meg egy nap, de ha kell, noszogatja is, és meg is dicséri. Ha a felhasználónak nem jut eszébe magától, hogy otthon is csinálhat némi felülést meg törzsdöntést, akkor ebben is segít, ahogyan abban is, hogy napközben hogyan mozgassa át a vállait és a nyakát. Közben folyamatosan figyeli a pulzust, és jelez, ha rendellenességet tapasztal, elemzi az alvást, és összetettebb tippeket ad a pihentetőbb alvásra, mint hogy feküdjön le hamarabb a felhasználó. Mér stresszszintet, és légzésgyakorlatokkal is segít elviselhetőbbé tenni a munkanapokat. Az egész lényege, hogy ha valaki az összes elérhető funkciót igénybe veszi, akkor joggal érezheti úgy, hogy valamit tett az egészségéért.

Nálunk a fekete változat járt, de rózsaszínben is elérhető. Fotó: Huawei

Oké, de ezt tudja egy okosóra is

Ha az olvasóban ez a gondolat fogalmazódott meg, akkor tökéletesen igaza van, mert ezeket majdnem mind tudja egy okosóra is, leszámítva a folyamatos véroxigénszint-mérést, amire azonban a legtöbb embernek nincs is igazán nagy szüksége. Kivéve, ha éppen magashegyi túrára megy, vagy éppen beteg, amivel kapcsolatban a világjárvány idején elterjedt, hogy milyen hasznos lehet állandóan monitorozni a véroxigénszintet. Ezt egyébként több orvos is cáfolta, vagy legalábbis óvatosságra intett az eredményekkel kapcsolatban. Az viszont tény, hogy ezek a funkciók az okosórákban is megvannak.

Van viszont több érv is amellett, hogy akiket kifejezetten az egészség és sport funkciók érdekelnek, miért nem biztos, hogy az óra a legjobb választás:

  • az egyik legfontosabb érv, hogy a Huawei Band 6 ára 23 990 forint, vagyis jóval olcsóbb, mint egy okosóra
  • sokkal kényelmesebb viselet sporthoz, összesen 18 gramm a súlya, és mind a szíj, mind a kijelzője sokkal alkalmasabb a sportoláshoz
  • kényelmesebb viselet alvás közben. Aki ébredt már arra, hogy arcon vágta magát órával, az tudja, hogy miről beszélek.
  • strapabíró és nyúzható a kijelzője, kevésbé félti az ember használat közben, mint az óráját
  • egy töltéssel nagyon sokáig bírja, és nagyjából egy zuhanyzásnyi idő alatt feltöltődik
  • baromi egyszerűen kezelhető, így azoknak is tökéletes megoldás, akiknek az óra túl bonyolult lenne
  • arra éppen elég, hogy valaki ismerkedjen az ilyen okoseszközökkel, és elsőre nem tudja eldönteni, hogy igazából szüksége van-e azokra a funkciókra, amikkel a klasszikus értelembe vett okosórák többet tudnak.

A Band 6 egyébként május 10-től érhető el, fekete és rózsaszín színváltozatokban, később pedig napfelkelte színben, amire szakavatatlan szem a narancssárga szót használná. Aki május 10–23. között veszi meg a kijelölt partnereknél, az készüljön nagyobb szatyorral, ugyanis az okoskarkötő mellé csomagolnak egy 9990 forintos okosmérleget is.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

38,927KedvelőTetszik
3,060KövetőKövetés
3,510FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés

Tesztek

Audiópartnerünk