A modern elektronikus zenében utazó doktorhokashi mondhatni hermetikusan illeszkedik a Mana Mana Records arculatába, mivel szélesen merít a legkülönbözőbb zsánerekből a trip hopos downtempon át a táncos menetekig. A projekt kislemezeiről, klipjeiről és nagylemezéről is írtunk már, most pedig a tavalyi, Montage című album újragondolása jött ki Re-Montage címmel – a tizenhárom dalból nyolc kapott klipet is. Döme Peti mesél a remixekről.
That’s Why:
A Re-Montage keretes szerkezetét a „That’s Why” című, Kerekes Gergellyel a Vad Fruttik gitárosával közös dal egy-egy remixe adja, amelyeket Cosmopuritan és az Imitation duó készítettek. Varga Dávid alias Cosmopuritan, akinek ezen a néven már a harmadik doktohokashi remixe lát napvilágot, a tőle megszokott minőségi, intelligens house-ba hajló elektronikus tánczenét prezentálja, ami az album nyitányaként igazán kellemes felütés.
Pápai Zsanett és Gödri Bulcsu Imitation nevű formációjának átirata kísérletező ambient elektronika, amiben a duó legutóbbi – a japán Kazuhiro Takeuchi-val készített – nagylemezének irányvonalát viszi tovább. Zsanett éneke némi utópisztikus világvége hangulatot hoz a remix gyűjtemény lezárásaként, bemutatva azt is, hogy azonos kiinduló alapról (hangsávokból) mennyire különböző eredményekre lehet jutni.
Ugrbugr:
A DJ Bootsie közreműködésével létrejött számon a Mana Mana kiadó szürke eminenciás művészei, a Worldstylers duó végzett tribal house formájú plasztikai beavatkozást.
A Story of Life / Walking:
Hock Zoltán alias hockandroll a Vad Fruttik volt basszerosa, szintén visszatérő remixer. Az elgondolkodtató indusztriális kezdés után egy monumentális már-már indulókat megidéző végkifejlettel készíti fel a hallgatót Carmel (aka Marcel) electro remixére.
Can’t You See That / Watashi Wa Onida:
Levente Fegyverneky és Forteba egy-egy remek downtempo electronica átirattal lazítják le a hallgatót a remixalbum mértani közepén.
A teljes lemez:
Urban Rush:
Pfitzner Áron másnéven Leap egy fiatal veszprémi származású producer, aki az „Urban Rush” című dalt szedte darabjaira és vitte el egy másik dimenzióba, ahol a Blade Runner című film futurisztikus hangulatát idéző minőségi dubstep született.
The Others:
Az „Urban Rush” szépen megalapozza a Sojus Records egyik alapítójának, Barnóth Csaba alias Wrekkerz industrial, drum n bass, jungle átiratának sötét hangulatát, amit a Darke and Damned-del közös dalra készített.
Everbody Has To Say Goodbye / Destiny:
A Neotropic és Savages remixek ugyan megjelentek már korábbi beharangozó single kiadványokként, nem is volt kérdés, hogy felkerülnek az albumra is.
From the Rain to the Sun:
Neotropicon kívül van még egy külföldi résztvevő a washingtoni igloo two személyében, akik egy színvonalas trip-hop és synth-pop között lavírozó hibriddel álltak elő.
Awake:
Barta Balázs a.k.a Braindevice ugyancsak veszprémi származású producer, ő gyerekkori barát, szintén a harmadik doktorhokashi feldolgozásával emeli az album fényét. A remixben Berrybebop énekét szétszabdalta, újraértelmezte és egy kellemesen hömpölygő kísérletező intelligens elektronikus tánczenei alapra helyezte.