Hirdetés

A mesterséges intelligencia segíti a zeneélményeidet is

Elkezdődött Berlinben az IFA, ahol évről-évre világcégek mesélnek arról, hogyan is képzelik el a jövőt, vagy legalábbis milyen eszközök kellenek ahhoz, hogy a személyes boldogságunk jobb legyen. Legalább egy darabig. Mondjuk a következő termékbejelentésig. Na ebbe egy ideje újdonságot visz a Samsung, aki nem feltétlenül új eszközökről beszél, bár volt szó arról is, hanem inkább egy koncepcióról, amit aztán mindenki úgy értelmez a saját életére, ahogyan azt szeretné. Ezt tesszük most mi is.


Jó, de minek?

Benjamin Braun, a Samsung európai marketingvezetője, és Dr Chris Bauer, a Symmetry nevű cég innovációs vezetője mesélt arról a felmérésről, miszerint az emberek 90 százaléka mondja azt magáról, hogy van valamennyi tudása arról, hogy van ez a mesterséges intelligencia nevű dolog, de csak töredéke vallja azt, hogy pontosan tudja, hogyan befolyásolja az életét. Itt most nem arra kell gondolni, hogy akkor most elveszi-e az ember munkáját vagy mikor éled öntudatra, hanem arra, hogy az egyén személyes életét hogyan fogja befolyásolni. Vagyis mégis mi hasznom van abból, hogy évek óta mindenki a mesterséges intelligenciáról beszél? A kutatásból az is kiderült, hogy több mint hatvanhat százaléka az embereknek szeretne azzal foglalkozni, ami igazán fontos számára. Mondjuk ez azért meglepő, mert eddig azt hittem, hogy minden ember azzal szeretne többet foglalkozni, amit élvez, de úgy tűnik az emberek harminc százaléka kifejezetten szeret szenvedni, vagy panaszkodni miatta. Na de térjünk vissza a tárgyra. Szóval nem meglepő, hogy mi lett a megfejtés, amit egyébként kutatással is alátámasztottak: Aki rendszeresen és jól használja a mesterséges intelligenciát a telefonján, annak sokkal (1,4 szer) jobb az élete, mint azoknak, akik nem használják, vagy nem jól használják. És akkor most jön az, hogy ezt mindenki lefordítja a saját életére.

Több mesterséges intelligencia több koncert és zene

Jó, a Samsung példáiban leginkább a családdal töltött idő, illetve a nagyobb szabadság állt, de zenei újság lennénk, szóval szeretnénk felfedni egy olyan aspektust, ami ezen felül is megállja a helyét.

Több zenehallgatás – Ha Samsung ökoszisztémában gondolkozol, akkor az a látottak alapján azt jelenti, hogy egyszer kell gondolkodnod, és utána szépen lassan lemondhatsz erről. Mármint nem teljesen, csak éppen olyan dolgokon gondolkodhatsz, ami szórakoztatóbb. Hogy ennél konkrétabbak legyünk, mondunk néhány példát. Szóval a mesterséges intelligencia elkezd kiismerni, és ezzel együtt ajánlatokat tenni, például, hogy amíg leviszed a kutyát, indítsd el a mosást, vagy amíg te elmész otthonról, a robotporszívó kitakarít. A lényeg az, hogy jusson időd másra, a bemutatón említett példában a gyerekekre és a családra, de ezek mellett arra is, hogy zenét hallgass.

Pénzspórolás koncertjegyre – A másik izgalmas jövőkép, hogy a mesterséges intelligencia mennyit tud neked spórolni a számláidon. Például mikor akkor indul be a mosógép vagy a szárítógép, mikor az áram is olcsóbb, vagy csak annyi vizet és mosószert használ, ami feltétlenül szükséges. Ha nagyon koszosak a ruháid többet, ha nem, akkor meg kevesebbet. Vagy hogy a most bemutatott BeSpoke Laundry Combo, ami mosógép és szárítógép egyben, 11 kilogram ruhával bánik el, azaz igazából lehet a szennyestartód, és elég ritkábban mosnod, és kifejezetten energiahatékony is. Ha pedig pénzt spórolsz, méghozzá az ígéretek szerint a számláid jelentős részét, azt költheted jobb dolgokra is, például zenére.

Nyugodtabb koncertélmény– Volt már olyan, hogy egy fesztiválon vagy egy koncertre tartva eszedbe jutott, hogy vajon lekapcsoltad-e a villanyt, esetleg elzártad-e a sütőt vagy mondjuk kihúztad-e a vasalót. Na egy okosotthon vagyis egy erre alapuló ökoszisztéma ebben is képes segíteni, sőt beállíthatod azt is, hogy mikor egy ideje nem érzékel mozgást a lakásban egyik eszköz sem, akkor kikapcsoljon.

Jobb zenehallgatási minőség– Ahogyan a tévékben segít a mesterséges intelligencia felskálázni egy képet, úgy segít a hangot is. A bemutatón az első IFA nyitóbeszéde, Albert Einstein szavai szóltak nem újrakreálva, hanem feljavítva. A filmek, sorozatok nézése közben is a mesterséges intelligencia tudja feljavítani a párbeszédeket. A zenében pedig egyrészt a most bemutatott új tévék tudnak újat mutatni, illetve az ultrarövid vetítési távolságú Premiere projektorok.

Nyilván a mesterséges intelligencia még számtalan módon tudja javítani a mindennapokat, az etikus cél pedig nem az, hogy az embert pótolja, hanem éppen hogy segítse és támogassa azért, hogy valóban azzal foglalkozhass, ami igazán lényeges, legyen az a zene hallgatása, vagy akár zene írása, ahogyan arról Horváth Gáspárral is beszélgettünk pár hete.

LángOS - Lángoló Original Stories

Exkluzív tartalmakért, heti újdonságokért iratkozz fel a Lángoló hírlevelére!

39,098KedvelőTetszik
3,076KövetőKövetés
5,000FeliratkozóFeliratkozás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Tesztek